אודות

משרד עורכי הדין יריב בר-דיין, הינו משרד בוטיק מהמובילים בישראל בתחום המקרקעין וההתחדשות העירונית.

המשרד נהנה ממוניטין מקצועי מצוין זה שנים ארוכות והוא אחד ממשרדי עורכי הדין הראשונים שטיפלו בפרויקטים של פינוי בינוי בישראל. המשרד נמנה עם המשרדים היחידים בארץ, שהשלימו תהליך מלא של פינוי בינוי בהצלחה והוא זוקף לזכותו מימוש ואכלוס של פרויקטי פינוי בינוי בהיקפים גדולים.

 

המשרד מופיע באופן קבוע ומדורג כמשרד מוביל בתחום ההתחדשות העירונית במדריכי הדרוג השונים ובהם dun's 100 ,Bdi, מדל"ן ואחרים.

 

עם לקוחות המשרד נמנות החברות המובילות בישראל, יזמים, קבלני ביצוע, בעלי קרקעות, חברות מארגנות ואלפי בעלי דירות בכל רחבי הארץ, הנוטלים חלק בעשרות פרויקטים פעילים.

בתחום ההתחדשות העירונית, המשרד מלווה הן בעלי דירות והן חברות יזמיות בכ-70 פרויקטים פעילים, הנמצאים בשלבים שונים של התהליך, בהם מתוכננות להיבנות כ-6,000 יח"ד חדשות.

 

המשרד, הינו המוביל בישראל במימוש והשלמת  פרויקטים של פינוי בינוי.

עד היום כבר היה שותף המשרד למימושם של שלושה פרויקטים של פינוי בינוי בהיקף של כ-1,000 יח"ד חדשות, אשר נבנו וחלק הארי שלהן כבר אוכלס.

בנוסף, המשרד שותף כעו"ד מטעם בעלי דירות במתחמים שונים, לאישורן של שמונה תוכניות בניין עיר חדשות (ת.ב.ע) בסמכות ועדה מחוזית, לביצוע פרויקטים של פינוי בינוי בהיקף של כ- 2,000 דירות חדשות וזאת, בנוסף לפרויקטים רבים אחרים לבניית אלפי דירות חדשות, הנמצאים בשלבי אישור שונים.

 

לראש המשרד, עו"ד יריב בר-דיין, כ-25 שנות ניסיון מעשי בתחום המקרקעין תוך התמחות מיוחדת בתחום ההתחדשות העירונית. עו"ד בר-דיין נחשב מומחה בתחום זה. הוא מוזמן תדיר להשתתף בדיונים הנערכים ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית, בועדות הכנסת הדנות בחוקים בתחום, ומשתתף באופן קבוע בהליכי חקיקה. עו"ד בר-דיין מרצה בפני פורומים שונים, משמש כמרכז אקדמאי של קורסים והשתלמויות, משתתף בימי עיון ומפרסם מאמרים מקצועיים בתחום התמחותו.

 

לאורך השנים הארוכות בהן פועל המשרד בתחום ההתחדשות העירונית צבר המשרד מומחיות וידע רב בטיפול בנושאים הייחודיים לפרויקטי פינוי בינוי ותמ"א 38/2, בהם טיפול בצרכים המיוחדים של היזמים, בעלי הדירות, טיפול מול הרשויות, רשות מקרקעי ישראל, ועדות התכנון, רשויות המס, הבנקים, החברות המשכנות, החברות העירוניות, המנהלות, דיירים סרבנים ועוד.

תפיסת העולם של המשרד היא, כי הבסיס לטיפול מוצלח בפרויקטים של התחדשות עירונית הוא התמקדות בפן האנושי. השילוב שבין ניסיונו רב השנים, יכולותיו המוכחות וראיית בעלי הדירות במרכז ההליך, הביאו להצלחותיו הרבות של המשרד ולערך המוסף והשקט הנפשי מהם נהנים לקוחותיו.

 

משרד עורכי הדין יריב בר-דיין מעניק ללקוחותיו שירות משפטי מקצועי, אישי, עדכני ומקיף לאורך כל שלבי התהליך המורכב.

השירות המשפטי מתחיל כבר בשלבים הראשונים של ההליך ועוד קודם להתגבשותו של הפרויקט. המשרד מעורב מאד בהליך ומאמין, כי מעורבות, טיפול אסרטיבי, לא שגרתי ויצירתי מגדילים מאד את סיכויי המימוש של הפרויקטים השונים.

לקוחות המשרד נעזרים בניסיון המקצועי הרב והמוכח של צוות המשרד לקראת מימושם של הפרויקטים והשלמתם בהצלחה.

 

תחומי התמחות

התחדשות עירונית

למשרד התמחות מיוחדת בטיפול בפרויקטים של פינוי־בינוי בהיקפים גדולים לבניית שכונות חדשות וכן פרויקטי תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה) באזורי הביקוש המרכזיים בישראל.

החל משנת 2004, המשרד מייצג בעלי דירות ויזמים בפרויקטים של פינוי בינוי בהיקף של אלפי דירות ביזום ובבנייה.

 

משרד עורכי הדין יריב בר-דיין גא על מימוש ואכלוס פרויקטים מורכבים, ועל היותו אחד המשרדים היחידים בישראל שהיו שותפים להשלמה ואכלוס פרויקטי פינוי בינוי בהיקפים משמעותיים.

המשרד כבר ליווה כ-250 משפחות בפינוי דירותיהן ובמעבר לדירות שכורות עד לסיום בניית הדירות החדשות. 202 משפחות המיוצגות על ידי המשרד, כבר חזרו לדירותיהן החדשות בבניינים החדשים שנבנו.

 

פרויקטים נבחרים

• פרויקט "גרין פארק", נווה שרת, תל אביב. המשרד ייצג 154 משפחות בעסקה לבניית 447 דירות חדשות. הפרויקט הושלם ואוכלס.

 

• פרויקט "רימוני תדהר", רמת השרון, במסגרתו היה המשרד שותף להליך מיוחד שכלל אישור ומתן תוקף לתוכנית בהיקף של 192 יח"ד בתוך 22 חודשים בלבד ממועד הגשת התוכנית לוועדה המקומית ועד לאישור הוועדה המחוזית. הפרויקט הושלם ואוכלס.

 

• פרויקט "היליין" (מתחם עלית), רמת גן. פרויקט בהיקף של 285 יח"ד, שייבנו בשני מגדלי מגורים. בעלי ובעלות הדירות עזבו את דירותיהם ועברו לדיור חלופי למשך תקופת הבנייה. העבודות במתחם בעיצומן.

 

• פרויקט "הצנחנים" נווה שרת, תל אביב, במסגרתו ייבנו 370 דירות חדשות. תחילת הבניה צפויה בקרוב.

 

מקרקעין

 

משרד עורכי הדין יריב בר-דיין, מייצג יזמים וחברות קבלניות בתחום הייזום והבניה של פרויקטים למגורים בישראל, לאורך כל שלבי התהליך, החל משלבי איתור הקרקע, שלב הרכישה (לרבות רכישה במכרזי רמ"י, משרד השיכון, מחיר למשתכן), ניהול המו"מ, עריכת הסכמי ההתקשרות, ליווי הליך קבלת היתרי הבניה, עריכת הסכמי קבלן, ליווי בתקופת הבניה, מכירת הדירות החדשות, שיעבוד המקרקעין במסגרת הסכם הליווי והמו"מ עם הבנק המלווה ועד לדיווח העסקאות לרשויות השונות ובכלל זה רשות המיסים והממונה על פי חוק המכר ורישום הזכויות כבתים משותפים.

בין היתר, המשרד נטל חלק גם בהליכי שיווק ומכירה במסגרת מבצעי מכירה מוגבלים בזמן, שכללו מכירת מאות יח"ד בתקופות קצרות מאד.

צוות המשרד היה אמון על החלק המשפטי של ההליך, לרבות ניהול מו"מ בפרקי זמן קצרים, החתמת הסכמי ההתקשרות והדיווחים לרשויות השונות.

 

המשרד מטפל בנכסים מניבים מגוונים בכל רחבי הארץ, בהם בנייני משרדים, בתי חולים פרטיים ובנייני משרדים בשטח המתפרש על פני עשרות אלפי מטרים, כמו גם במרכזים מסחריים.

במסגרת זו, מעניק המשרד יעוץ שוטף ברכישת המקרקעין והיזום של הנכסים, יעוץ שוטף במהלך תקופת הפעלת הנכס, טיפול בהסכמי שכירות, הסכמי ניהול ומכירה של הנכסים.