אודות

" התחדשות עירונית זה קודם כל אנשים" 

משרד עורכי הדין יריב בר-דיין, הינו משרד בוטיק מהמובילים בישראל בתחום המקרקעין וההתחדשות העירונית.

עיקר המומחיות של המשרד הינה בייצוג בעלי דירות בפרויקטים של פינוי בינוי.

המשרד נהנה ממוניטין מקצועי מצוין זה שנים ארוכות והוא אחד ממשרדי עורכי הדין הראשונים שטיפלו בפרויקטים של פינוי בינוי בישראל. המשרד נמנה עם המשרדים היחידים בארץ, שהשלימו תהליך מלא של פינוי בינוי בהצלחה והוא זוקף לזכותו מימוש ואכלוס של  פרויקטים של פינוי בינוי בהיקף של אלפי יחדות דיור. המשרד מופיע באופן קבוע ומדורג כמשרד מוביל  (TIER 1 ) בתחום ההתחדשות העירונית במדריכי הדרוג השונים ובהם dun's 100 ,Bdi, מרכז הנדל"ן ואחרים.

בתחום ההתחדשות העירונית, המשרד מייצג  בכ-80 פרויקטים פעילים, הנמצאים בשלבים שונים של התהליך, בהם נבנו , אוכלסו ומתכוננות  להיבנות אלפי יחידות דיור. המשרד גא לייצג אלפי בעלי דירות בכל רחבי הארץ, הנוטלים חלק בעשרות פרויקטים פעילים של התחדשות עירונית. המשרד, הינו המוביל בישראל במימוש והשלמת  פרויקטים של פינוי בינוי.

בראש המשרד עומד עו"ד יריב בר דיין, עם כ-26 שנות ניסיון מעשי בתחום המקרקעין בכלל ובתחום ההתחדשות העירונית בפרט. עו"ד בר-דיין נחשב מומחה בתחום ההתחדשות העירונית, הוא מוזמן בדרך קבע  להשתתף בדיונים הנערכים ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית, בוועדות הכנסת הדנות בחוקים בתחום ומשתתף באופן קבוע בהליכי חקיקה.

עו"ד בר-דיין מרצה בפני פורומים שונים, משמש כמרכז אקדמאי של קורסים והשתלמויות, משתתף בימי עיון ומפרסם מאמרים מקצועיים בתחום התמחותו.

צוות המשרד מונה עורכי דין ובעלי תפקדים מנוסים וותיקים הפועלים כקבוצה מאוחדת ומלוכדת. עם השנים צבר צוות המשרד ניסיון מעשי רב ומוכח בטיפול בפרויקטים של פינוי בינוי. הניסיון המצטבר מאפשר לעורכי הדין במשרד להביא לידי ביטוי יכולות בכל נושא הקשור לטיפול בפרויקטים אלו, כולל התנהלות מול בעלי הדירות, היזמים, הרשויות, ייצוג בוועדות התכנון, התנהלות מול רשויות המס והבנקים, עמידה מול החברות המשכנות, החברות העירוניות, מנהלות התחדשות עירונית ועוד.

המשרד החל לייצג בעלי דירות בפרויקטים של פינוי בינוי כבר ב-2004, בהיקף של אלפי דירות ביזום ובבנייה, והיה שותף כבר לאישורן של תשע תכניות בניין עיר (תב"ע) חדשות, מאושרות ובעלות תוקף, לבניית אלפי דירות בפרויקטים של פינוי-בינוי בייצוג בעלי דירות ועוד תוכניות נוספות רבות  בייצוג יזמים.

משרד עורכי הדין יריב בר-דיין מעניק ללקוחותיו שירות משפטי מקצועי, אישי, עדכני ומקיף לאורך כל שלבי התהליך המורכב.

השירות המשפטי מתחיל כבר בשלבים הראשונים של ההליך ועוד קודם להתגבשותו של הפרויקט. המשרד מעורב מאד בהליך ומאמין, כי מעורבות, טיפול אסרטיבי, לא שגרתי ויצירתי מגדילים מאד את סיכויי המימוש של הפרויקטים השונים. לקוחות המשרד נעזרים בניסיון המקצועי הרב והמוכח של צוות המשרד לקראת מימושם של הפרויקטים והשלמתם בהצלחה.

תחומי התמחות

התחדשות עירונית

עם יותר מ-20 שנות ניסיון מעשי בתחום ההתחדשות העירונית, משרד יריב בר-דיין מיצב עצמו כאחד הבולטים בישראל בטיפול בפרויקטים של התחדשות עירונית ובהובלתם למימוש.

המשרד הוא מהמשרדים הראשונים בישראל שטיפלו בפרויקטים של פינוי-בינוי, עוד כאשר תחום זה היה בראשית דרכו והוא אחד המשרדים היחידים שהביאו מספר לא מובטל של פרויקטים של פינוי-בינוי למימוש ואכלוס.

המשרד מטפל ומייצג בפרויקטים של פינוי-בינוי בהיקפים גדולים לבניית שכונות חדשות ברחבי הארץ, וכן בפרויקטים של תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה) בלב אזורי הביקוש.

גאוות המשרד היא ביכולתו להביא פרויקטים מורכבים למימוש ולאכלוס.

למעלה מ 300 משפחות המיוצגות ע"י המשרד, פינו את דירותיהן, קיבלו לידיהן ערבויות בנקאיות ועברו לדירות שכורות עד למועד בניית הדירות החדשות שלהם.

המשרד היה שותף בייצוג להריסה לצורך תחילת בניה, של כ- 30  בניינים ישנים במקומם נבנות למעלה מ- 1500 דירות חדשות .

250 משפחות המיוצגות על ידי המשרד, כבר קיבלו את דירותיהם החדשות בבניינים החדשים.

פרויקטים נבחרים בפינוי בינוי:

פרויקט "גרין פארק", נווה שרת, תל אביב: המשרד ייצג 154 משפחות בעסקה לבניית 447 דירות חדשות. הפרויקט הושלם ואוכלס.

פרויקט "רימוני תדהר", רמת השרון: המשרד ייצג 48 משפחות בעסקה לבניית 192 דירות חדשות. הפרויקט הושלם ואוכלס.

פרויקט 'הייליין' (מתחם עלית), רמת גן: פרויקט בהיקף של 285 יח"ד בשני מגדלי מגורים. שלב א' בהיקף של 168 הושלם ואוכלס. שלב ב' בבניה.

פרויקט "YARD", תל אביב: המשרד מייצג 128  משפחות בעסקה לבניית 370 דירות חדשות. הפרויקט בבניה.

פרויקט ארבר, נווה עופר, תל אביב: המשרד מייצג 112 משפחות בעסקה לבניית 317 דירות חדשות.

פרויקט "ONLY" גבעתיים המשרד מייצג 60 משפחות בעסקה לבניית 164 דירות חדשות.

המשרד חרת על דגלו את תפיסת העולם "כי התחדשות עירונית זה קודם אנשים"  ולאורה הוא פועל.

המשרד משלב את הניסיון הרב שצבר במהלך השנים הרבות בהן הוא פועל בתחום ואת היכולות המוכחות שלו, אשר תורמים ליצירת וודאות המביאה להצלחת הפרויקטים.

 

מקרקעין

המשרד  מייצג יזמים וחברות קבלניות בתחום הייזום והבניה של פרויקטים למגורים בישראל, לאורך כל שלבי התהליך, החל משלבי איתור הקרקע, שלב הרכישה (לרבות רכישה במכרזי רמ"י, משרד השיכון, מחיר למשתכן), ניהול המו"מ, עריכת הסכמי ההתקשרות, ליווי הליך קבלת היתרי הבניה, עריכת הסכמי קבלן, ליווי בתקופת הבניה, מכירת הדירות החדשות, שיעבוד המקרקעין במסגרת הסכם הליווי והמו"מ עם הבנק המלווה ועד לדיווח העסקאות לרשויות השונות ובכלל זה רשות המיסים והממונה על פי חוק המכר ורישום הזכויות כבתים משותפים.

בין היתר, המשרד נטל חלק גם בהליכי שיווק ומכירה במסגרת מבצעי מכירה מוגבלים בזמן, שכללו מכירת מאות יח"ד בתקופות קצרות מאד.

צוות המשרד היה אמון על החלק המשפטי של ההליך, לרבות ניהול מו"מ בפרקי זמן קצרים, החתמת הסכמי ההתקשרות והדיווחים לרשויות השונות.

המשרד מטפל בנכסים מניבים מגוונים בכל רחבי הארץ, בהם בנייני משרדים, בתי חולים פרטיים ובנייני משרדים בשטח המתפרש על פני עשרות אלפי מטרים, כמו גם במרכזים מסחריים.

במסגרת זו, מעניק המשרד יעוץ שוטף ברכישת המקרקעין והיזום של הנכסים, יעוץ שוטף במהלך תקופת הפעלת הנכס, טיפול בהסכמי שכירות, הסכמי ניהול ומכירה של הנכסים.